شناسایی 189 مورد مثبت جدید بیماران مبتلا به کرونا در مجموعه تحت پوشش دانشگاه

دکتر دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان:

شناسایی 189 مورد مثبت جدید بیماران مبتلا به کرونا در مجموعه تحت پوشش دانشگاه

 شناسایی 189 مورد مثبت جدید بیماران مبتلا به کرونا در مجموعه تحت پوشش دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛ در 24 ساعت گذشته 189 بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ با جواب مثبت تست PCR آزمایشگاه در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان شناسایی شدند.

دکتر نوید دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه پیرامون آخرین آمار شیوع بیماری کرونا ویروس بیان داشت: از شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون 12399 جواب مثبت تست PCR آزمایشگاه در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان شناسایی شدند که از این تعداد 8810 نفر به صورت سرپایی و سه هزار و 589 نفر در مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه بستری شدند.

وی افزود: در 24 ساعت گذشته (از 30 آبان ماه الی 1 آذر ماه سال جاری) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، در مجموع 189 مورد جدید مثبت در مجموعه تحت پوشش این دانشگاه ثبت که از این تعداد، 148 بیمار جدید به صورت سرپایی شناسایی و 41 بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در شهرستان تابعه دانشگاه و در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه بستری شدند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: خوشبختانه از دیروز تا امروز 32 نفر از بیماران، بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شدند که با این احتساب مجموع بیماران بهبود یافته و ترخیص شده از بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه به 2857 نفر رسید و  در حال حاضر 58 نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش ICU کرونا بستری و تحت مراقبت ویژه قرار دارند و متاسفانه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون 502 نفر فوت شدند.

وی با اشاره به این که استان سمنان در وضعیت "قرمز" قرار دارد، گفت: شهرستان های دامغان، سمنان و گرمسار در وضعیت قرمز و شهرستان های سرخه، مهدیشهر و آرادان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

لازم به ذکر است: از امروز شنبه اول آذر ماه 99، اجرای محدودیت های جدید در کشور و استان آغاز شده و امیدواریم با اجرای دقیق و همکاری آحاد مختلف جامعه، ان شاءالله شاهد کاهش مبتلایان و مواردی بستری و فوت ناشی از این بیماری منحوس در کشور و استان باشیم.

 

خانم  مهدیان
تهیه کننده:

خانم مهدیان

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *