جلسه کمیته بسته توسعه دانش سالمندی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان برگزار شد

جلسه کمیته بسته توسعه دانش سالمندی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان برگزار شد

برگزاری اولین کمیته توسعه دانش مرتبط با سلامت سالمندان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، عصر روز سه شنبه هجدهم خرداد ماه سال 1400، جلسه کمیته بسته توسعه دانش سالمندی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با حضور دکتر دانائی رئیس دانشگاه، معاونین و جمعی از روسای دانشکده ها و مدیران ستادی دانشگاه در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

دکتر دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بیان داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا ویروس و این که جامعه سالمندی بیشتر در معرض خطر ابتلا به این ویروس هستند، باید بیش از پیش بسته سالمندی را جدی بگیریم و در قالب یک تکلیف به آن بپردازیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان درخصوص اهمیت آموزش درخصوص سلامت سالمندی، گفت: باید بسته های آموزشی سالمندی برای نظام سالمندی  دستورالعمل های معینی داشته باشد و باید در خصوص وسیع تر دیدن برنامه  سلامت سالمندان و همراه نمودن سایر حوزه ها با دانشگاه و برنامه ریزی برای گروههای مختلف سالمندی اقدامات لازم صورت پذیرد.

دکتر دانائی با تأکید بر داشتن برنامه در حوزه های مختلف بهداشتی - درمانی - پژوهشی وآموزشی برقراری ارتباط بین حوزه های مختلف دانشگاه، توانمندسازی دانشجویان قبل از فارغ التحصیلی در حوزه سالمندی و انجام برنامه های پژوهشی در این حوزه را تاکید کرد.

وی در ادامه تدوین یک سیاست برای هر معاونت را خواستار شد و با تأکید بر برگزاری جلسات بصورت ماهیانه، بیان داشت: امید است با برنامه ریزی و توسعه زیر ساخت ها و حمایت مسئولین بیش از پیش شاهد سلامت سالمندان کشور عزیزمان ایران باشیم. 

همچنین در این جلسه دکتر کسائیان معاون آموزشی دانشگاه ضمن ارائه گزارشی درخصوص روند اجرای این کمیته در دانشگاه، به بیان دستورالعمل های این جلسه پرداخت.

در ادامه حاضرین در جلسه درخصوص برنامه های مذکور پیشنهادات و نظرات خود را بیان و درخصوص اجرای مناسب و مطلوب تر این برنامه همکاری همه جانبه خود را اعلام نمودند.

کلمات کلیدی
خانم  مهدیان
تهیه کننده:

خانم مهدیان

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *