استاندار سمنان: خدمات و کارهای بسیار ارزنده و بزرگی در حوزه سلامت استان انجام شده که مهم‌ترین آن خدمت رسانی مطلوب به بیماران کرونایی است

دیدار ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با استاندار

استاندار سمنان: خدمات و کارهای بسیار ارزنده و بزرگی در حوزه سلامت استان انجام شده که مهم‌ترین آن خدمت رسانی مطلوب به بیماران کرونایی است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛ به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت، دکتر دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به اتفاق معاونین بهداشت و درمان دانشگاه با مهندس آشناگر استاندار سمنان دیدار و گفتگو کرد.

دکتر نوید دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا و همچنین روند ارایه خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی در مجموعه تحت پوشش این دانشگاه ارائه نمود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به شعار هفته سلامت " ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر " بیان داشت: هر سال در ایران از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه هفته سلامت نامگذاری می شود و این هفته  فرصت خوبی است تا خدمات و دستاوردهای حوزه سلامت اطلاع رسانی گردد.

دکتر دانائی تصریح نمود: شیوع جهانی ویروس جدید کرونا در چند ماه گذشته موجب شد تا نگاه تمام دنیا به مقوله بهداشت، درمان و تعریفی که تاکنون از سلامت و روابط انسانی پیرامون سلامت شده است دچار تحول بزرگی شود، همین دلیل موجب شد تا اهداف و برنامه‌های رایج هفته سلامت نیز تحت تأثیر اقدامات ایثارگرانه و بی‌نظیر مدافعان سلامت کشورمان در خط مقدم مبارزه با کووید ۱۹ قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به عنایت خاص استاندار محترم سمنان به حوزه سلامت به ویژه در شیوع کرونا ویروس، این نوید را می توانیم به مردم شریف استان بدهیم که در حوزه سلامت استان سمنان کارهای زیر بنایی بسیاری انجام شده است.

ریاست دانشگاه بیان کرد: در ایام‌ نوروز 1400 علی رغم هشدارهایی که درخصوص موج چهارم کرونا داده شده بود، کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی باعث شیوع دوباره، افزایش مبتلایان و بیماران بستری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه شد و تمام تلاش کادر بهداشتی درمانی این دانشگاه این است که بتوانیم مجددا سیر این بیماری نزولی کنیم.

مهندس آشناگر استاندار سمنان ضمن خیرمقدم و قدردانی از تلاش های دست اندرکاران حوزه سلامت استان سمنان، بیان نمود: دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان خدمات و کارهای بسیار ارزنده و بزرگی به سرانجام رسانده اند که مهم‌ترین آن خدمت رسانی مطلوب به بیماران مبتلا به کرونا ویروس است.

استاندار سمنان تقویت توان علمی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان را در حوزه های بهداشتی، درمانی، آموزشی و پژوهشی را مستلزم تلاش همگانی و خدمت صادقانه عنوان کرد.

مهندس آشناگر در این نشست با اشاره به اقدامات حوزه سلامت در ایام نوروز بیان داشت: در ایام‌ نوروز به دلیل تردد مسافران، برگزاری دورهمی ها و عیددیدنی، با حجم گسترده ای از مبتلایان کرونا ویروس مواجه شدیم که ‌تلاش ها و اقدامات این دانشگاه در خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کرونا ویروس و همچنین توجه به بحث سلامت‌ شهروندان و سلامت و امنیت غذایی در استان، بسیار قابل تقدیر و ارزشمند است.

استاندار سمنان با اشاره به اهمیت پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا ویروس تصریح نمود: پیشگیری در حوزه بهداشت، اجرای درمان و آموزش های درمانی در ‌کنار‌ هم، باعث کاهش مبتلایان به کرونا ویروس خواهد شد که حوزه بهداشت این دانشگاه به خوبی در امر اطلاع رسانی، غربالگری و پیگیری بیماران اقدام نموده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی
خانم  مهدیان
تهیه کننده:

خانم مهدیان

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *