جلسه هیئت رئیسه دانشگاه همراه با مراسم تکریم و معارفه مشاور رئیس دانشگاه و رئیس دبیرخانه هیئت امناء دانشگاه برگزار شد

جلسه هیئت رئیسه دانشگاه همراه با مراسم تکریم و معارفه مشاور رئیس دانشگاه و رئیس دبیرخانه هیئت امناء دانشگاه برگزار شد

 جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛ امروز دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ماه 1400، جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با حضور دکتر دانائی رئیس دانشگاه و سایر اعضاء هیات رئیسه در محل سالن جلسات حوزه ریاست ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه پس از تلاوت قرآن کریم، حجت الاسلام و المسلمین مهدوی نژاد مسئول نهاد رهبری در دانشگاه ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام علی(ع) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، بیان داشت: شب های قدر شب نزول قرآن، نزول فرشتگان بر حضرت ولی عصر(عج) و شب مشخص شدن تقدیر و سرنوشت انسان در یک سال آینده است.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه گفت: بین نزول قرآن و سرنوشت انسان ارتباط است. قرآن کریم خودش را شفای دردها معرفی کرده و رحمت است و اگر سبک زندگی ها قرآنی شود، سرنوشت انسان پسندیده و نیکو خواهد بود.

وی افزود: پس از این شب های عزیز نهایت استفاده را بکنیم تا سرنوشت و آینده یک سال آیندمان با قرآن آسمانی شود.

در ادامه این جلسه حکم انتصاب دکتر تاجفر به‌عنوان مشاور رئیس دانشگاه و رئیس دبیرخانه هیئت امناء دانشگاه به وی ابلاغ و با اهدای لوح تقدیر از زحمات ماشاءالله کلاهدوز در زمان تصدی این سمت قدردانی شد.

دکتر نوید دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ضمن آرزوی توفیق برای رئیس جدید دبیرخانه هیئت امناء دانشگاه در پذیرش مسئولیت جدید اظهار کرد: برای دکتر تاجفر در انجام و پذیرش این مسئولیت آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم در سمت خود موفق باشند. وی از چهره‌های شناخته شده دانشگاه به ویژه در معاونت آموزشی دانشگاه هست که در حوزه تخصصی خود تجارب ارزشمندی را دارند.

رئیس دانشگاه هم‌چنین مشاور و رئیس پیشین دبیرخانه هیئت امناء دانشگاه را فردی خدوم و زحمتکش و علاقه‌مند به دانشگاه دانست و تصریح کرد: آقای کلاهدوز در هر سمتی در جهت مصالح دانشگاه حرکت کرده است. وی در کمال صداقت و درستکاری، از بهترین سال های عمر خود را در سنگر خدمت در حوزه سلامت گذرانده و در جهت تحقق اهداف سازمانی، خالصانه از هیچ کوششی دریغ نکرده است.

وی افزود: از این‌رو لازم می‌دانم از تمامی زحمات و تلاش‌های وی قدردانی نمایم و امیدوارم که موفق باشند.

سپس دکتر دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ضمن آرزوی قبولی عبادات و عزاداری برای ایام سوگواری امام علی (ع)، بیان نمود: در روزهای اخیر شاهد افزایش میزان بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا ویروس بودیم ولی درحال حاضر به لطف خدا و همت همکارانم در حوزه های بهداشت و درمان خوشبختانه از قله موج چهارم کرونا عبور کردیم ولی این وضعیت بسیار شکننده و موقت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد:  از اعضای هیئت رئیسه و کارکنان دانشگاه به ویژه مدافعان سلامت که با تمام توان تلاش می کنند در راستای رسالت خود گام بردارند قدردانی می کنم و می خواهم که همچون گذشته با جدیت تمام در جهت خدمت رسانی مطلوب‌تر به مردم شریف استان گام بردارند.

دکتر دانائی تصریح کرد: در این مدت در راستای کنترل یا مقابله با بیماری کرونا ویروس با توجه به وضعیت قرمز شهرستان های تحت پوشش دانشگاه مراکز فروش، تجاری، اماکن عمومی و... تعطیل هستند و انشاءالله با تغییر رنگ احتمالی بعضی از شهرستان ها و آغاز فعالیت این مراکز، باید نظارت ها بر اماکن و مراکز عمومی افزایش یابد که این زحمت بر عهده حوزه بهداشت می باشد.

رئیس دانشگاه گفت: سلامت حق و مسئولیتی همگانی است. تحقق رویکرد سلامت درخصوص بیماری کرونا ویروس جز با آگاهی سازی مردم نسبت به این ویروس و نظارت بر روند اجرای پروتکل های بهداشتی میسر نمی‌شود و اجرای طرح ملی" سردار شهید حاج قاسم سلیمانی " در تحقق این رویکرد مهم که مدیریت و کنترل کرونا ویروس است، بسیار موثر و مهم می باشد.

وی با اشاره به این که دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان درخصوص اجرای طرح " سردار شهید حاج قاسم سلیمانی "موفق بوده است، اذعان کرد: یکی از اولویت های مهم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجرای این طرح است و با توجه به تاثیرگذار بودن روند اجرای این طرح در کنترل و مدیریت کرونا، از اعضای محترم هیات رئیسه می خواهم که با دقت و حساسیت بیشتری نسبت به اجرای این برنامه اقدام نمایند.

دکتر دانائی با اشاره به این که تزریق واکسن عمومی علیه ویروس کرونا از هفته گذشته در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه آغاز شده، گفت: بحمدالله این دانشگاه جز دانشگاه های پیشرو از نظر سرعت و دقت در واکسیناسیون در بین دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور بوده است و باید این درخشش تا پایان واکسیناسیون عمومی ادامه داشته باشد.

ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با آرزوی صحت و سلامتی برای همکاران گرامی و عرض خداقوت از تلاش های شبانه روزی تمامی تلاشگران مجموعه بزرگ دانشگاه، گفت: از مهمترین شاخصه های مجموعه بزرگ دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، همدلی و همراهی است که در این ایام خاص به خوبی شاهد این شاخصه بزرگ و با اهمیت هستیم و هر آنچه در آینده درخصوص مبارزه با این ویروس برای حوزه سلامت استان حاصل شده و خواهد شد، نتیجه تلاش و همت این عزیزان است.

در ادامه اعضاء درخصوص دستورکار جلسه به بحث و تبادل نظر پرداختند و تصمیمات لازم را اخذ نمودند.

کلمات کلیدی
خانم  مهدیان
تهیه کننده:

خانم مهدیان

تصاویر

جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *