صفحه اصلي > اخبار سازمان 
اخبار > چهل و هشتمين جلسه كارگروه تخصصي سلامت و امنيت غذايي استان سمنان
 


نسخه چاپي ارسال به دوست

چهل و هشتمين جلسه كارگروه تخصصي سلامت و امنيت غذايي استان سمنان

 

.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛ امروز شانزدهم مرداد ماه 97، چهل و هشتمین جلسه كـارگـروه تخصصي سلامت و امنيت غذايي استان سمنان به ریاست دكتر ناجي معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداری و دبیری دکتر دانایی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و با حضور دکتر کسائیان، دکتر گوهری، دکتر جندقی و دکتر مشیری معاونین آموزشی، درمان، بهداشتی و اجتماعی دانشگاه و مديران كل سلامت محور استان در سالن غدیر استانداري سمنان تشکیل شد.

در این جلسه دكتر ناجي معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداری ضمن قدردانی از دکتر دانایی و کارکنان حوزه سلامت استان سمنان، بیان داشت: دولت تدبیر و امید توجه بسیاری به حوزه سلامت داشته و این امر نشان‌دهنده اهمیت و جایگاه این حوزه در کشور می باشد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداری ادامه داد: هرگونه تغییرات در راستای توسعه جامعه نیاز به توجه به حوزه سلامت دارد و مردم شایسته برخورداری از بهترین خدمات به ویژه در حوزه سلامت هستند و رعایت استانداردها در تمامی حوزه ها باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: امروز باید در جهت  افزایش سطح سواد سلامت جامعه قدم برداشته شود و در فرهنگ سازی و ارتقای آگاهی مردم تلاش گردد که این مهم در سلامتی جامعه تاثیر بسزایی دارد.

در ادامه دکتر دانایی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به اهمیت اجتماعی کردن طرح تحول سلامت در کشور، بیان کرد: با توجه به افزایش روز افزون توقعات مردم از حوزه سلامت، ما مسئولین حوزه سلامت باید به سمت مدیریت هزینه ها حرکت کرده و با هدف ارائه خدمات مطلوب و مناسب با در نظر گرفتن مدیریت هزینه پیش رویم.

دانایی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تاکید نمود: مدیریت هزینه ها در ارائه خدمات بهداشتی درمانی به عنوان یک  امر اجتماعی است و همه دستگاه های اجرایی در جهت فرهنگ سازی مردم در این مورد باید با حوزه سلامت همکاری نمایند.

در ادامه جلسه، دستور کار قرائت و اعضا درخصوص مباحث مطرح شده از جمله لزوم تعامل دستگاه‌هاي اجرايي در خصوص پيشگيري از شيوع بيماري‌ها و مديريت بهينه هزينه هاي درماني و ارائه گزارشي از اقدامات انجام شده به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

سه شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٧      /       ١٦:٣٠
تعداد نمایش خبر:81
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
عنوان
 
عنوان
 
نظرسنجی
شعار بهداشتي امسال بر چه موضوعي تاكيد دارد؟

تهديد مقاومت دارويي
پیشگیری از بیماری دیابت
سلامت مادران و كودكان
سلامت رواني و اجتماعي

مدیریت منابع
معاونت توسعه مدیریت و منابع
وزارت بهداشت
دبیرخانه کمیته نظام پیشنهادات
22579839 : کل بازدید 8555 : بازدید امروز 0.96 : زمان بارگزاری صفحه 2571635 : بازدید این صفحه 6 : بازدیدکنندگان آنلاين