صفحه اصلي > اخبار سازمان 
اخبار > برگزاری برنامه آموزشی غربالگری، تشخیص و مداخله به موقع شنوایی نوزادان و کودکان، در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان
 


نسخه چاپي ارسال به دوست

برگزاری برنامه آموزشی غربالگری، تشخیص و مداخله به موقع شنوایی نوزادان و کودکان، در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان

 

.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان، برنامه آموزشی برنامه غربالگری، تشخیص و مداخله به موقع شنوایی نوزادان و کودکان، برای بهورزان و مراقبان سلامت شاغل در این شبکه برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور بهورزان و مراقبان سلامت شاغل در مراکز تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان در سالن آموزش این شبکه برگزار شد، طالبی مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری ها عنوان داشت: طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت حدود 120 میلیون نفر در دنیا مبتلا به نوعی از ناشنوایی بوده در حالی که بیش از نیمی از این ناشنوایی ها، قابل پیشگیری هستند.

وی در ادامه ضمن تشریح وظایف همکاران در راستای غربالگری، تشخیص و مداخله ی به موقع شنوایی نوزادان و کودکان، اظهار امیدواری نمود که با ارتقای سطح آگاهی و اطلاعات خود و دیگران بتوان در این مسیر گام های موثری برداشت.

گفتنی است: کاهش شنوایی، شایع ترین نقص مادرزادی است و میزان شیوع کم شنوایی در زمان تولد بیش از 2 برابر مجموع دیگر اختلالات قابل ارزیابی کودکان است. در صورتی که بتوان کم شنوایی را در سن زیر 3 ماهگی تشخیص و قبل از 6 ماهگی درمان نمود، می توان از مشکلات زیادی که به علت دیر تشخیص دادن کم شنوایی به وجود می آیند، پیشگیری نمود.

سه شنبه ١٩ تير ١٣٩٧      /       ٠٦:٤٢
تعداد نمایش خبر:170
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
عنوان
 
عنوان
 
نظرسنجی
شعار بهداشتي امسال بر چه موضوعي تاكيد دارد؟

تهديد مقاومت دارويي
پیشگیری از بیماری دیابت
سلامت مادران و كودكان
سلامت رواني و اجتماعي

مدیریت منابع
معاونت توسعه مدیریت و منابع
وزارت بهداشت
دبیرخانه کمیته نظام پیشنهادات
22849893 : کل بازدید 1020 : بازدید امروز 0.87 : زمان بارگزاری صفحه 2593410 : بازدید این صفحه 10 : بازدیدکنندگان آنلاين