صفحه اصلي > اخبار سازمان 
اخبار > برگزاري اولین جلسه کمیته تخصصی پيشگيري و مبارزه با قاچاق فرآورده هاي سلامت محور سال 1397در معاونت غذا و دارو
 


نسخه چاپي ارسال به دوست

برگزاري اولین جلسه کمیته تخصصی پيشگيري و مبارزه با قاچاق فرآورده هاي سلامت محور سال 1397در معاونت غذا و دارو

 

.

 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛

اولین جلسه کمیته تخصصی پيشگيري و مبارزه با قاچاق فراورده هاي سلامت محور كمیسيون برنامه ريزي، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان سمنان با اولویت حمایت از کالاهای ایرانی با حضور اعضاء در سالن اجتماعات معاونت غذا و دارو سمنان برگزار شد.

در این جلسه دکتر زینعلی معاون غذا و دارو دانشگاه ضمن خیر مقدم  و تبریک پیشاپیش به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، عملکرد کمیته تخصصی را در سال گذشته مطلوب ارزیابی کرده و عنوان داشت: که کمیته تخصصی بحث پیشگیری را مقدم بر بحث مقابله  قرار داده، به نحوی که در سال 1396 بالغ بر 46 دوره آموزشی تخصصی و کاربردی  توسط کمیته تخصصی در راستای پیشگیری از قاچاق کالاهای سلامت محور جهت اقشار مختلف جامعه  و بازرسان وکارشناسان برگزار گردیده است و بالغ بر 50 مورد اطلاع رسانی از طریق نصب بنر، تهیه و چاپ بروشور، پمفلت، ارسال پیامک، مصاحبه رادیو تلویزیونی و... داشته است که فعالیت های صورت گرفته  نسبت به سال های قبل افزایش چشمگیری داشته است.

در این جلسه مهندس فامیلی رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی وبهداشتی دانشگاه گزارش جامعی از اقدامات صورت پذیرفته توسط اعضای کمیته تخصصی و معاونت غذا ودارو دانشگاه در سال 96  و مقایسه عملکردها با سال 1392 را  ارائه داد که  از این طریق نقاط قوت و ضعف و کاستی های موجود نیز مورد بررسی قرار گرفت و اهداف سال 97 کمیته تخصصی و خط مشی های آن مشخص گردید.

در ادامه هاشمی جانشین دبیر و رئیس دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی و هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان از افزایش  بهره وری کمیته تخصصی در سال گذشته نسبت به سال های قبل از آن خبر داده و بیان داشت: اقدامات  صورت گرفته بسیار کیفی تر و با تنوع و  مطلولبیت بشتری انجام شده است. 

ایشان در ادامه عنوان داشت: با توجه به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام " سال حمایت از کالاهای ایرانی" باید توان حداکثری اعضاء در جهت کاهش عرضه کالاهای قاچاق به عمل آید تا  از تولید کنندگان داخلی به نحو مناسب حمایت گردد و این امور می بایست در کنار مردمی کردن مبارزه با قاچاق کالا تحقق یابد.

در پایان جلسه پس از بحث و تبادل نظر بین  اعضا، تصمیمات لازم اتخاذ گردید و مصوبات لازم  به تصویب رسید.

 

 

چهارشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٧      /       ٠٩:١٦
تعداد نمایش خبر:120
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
عنوان
 
عنوان
 
نظرسنجی
شعار بهداشتي امسال بر چه موضوعي تاكيد دارد؟

تهديد مقاومت دارويي
پیشگیری از بیماری دیابت
سلامت مادران و كودكان
سلامت رواني و اجتماعي

مدیریت منابع
معاونت توسعه مدیریت و منابع
وزارت بهداشت
دبیرخانه کمیته نظام پیشنهادات
22309595 : کل بازدید 4773 : بازدید امروز 0.96 : زمان بارگزاری صفحه 2547609 : بازدید این صفحه 17 : بازدیدکنندگان آنلاين