صفحه اصلي > اخبار سازمان 
اخبار > اولین مجمع سلامت شهرستان گرمسار برگزار شد
 


نسخه چاپي ارسال به دوست

اولین مجمع سلامت شهرستان گرمسار برگزار شد

 

.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، اولین مجمع  سلامت شهرستان گرمسار توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان گرمسار و با همکاری فرمانداری این شهرستان سه شنبه هفدهم مهر ماه 97 با حضور دکتر دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، فدائی اسلام مشاورعالی دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور، بینایی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، دکتر طاهری فرماندار و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی و نیز مسئولین سمن های این شهرستان در سالن اجتماعات هلال احمر شهرستان گرمسار برگزار شد.

فدائی اسلام مشاورعالی دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور بر نقش خیرین در ارتقاء سلامت جامعه تاکید کرد و گفت: یکی از ویژگی های خیرین باور قلبی آن ها است که معتقدند افزون بر اجر اخروی،خداوند در امور دنیوی نیز به آن ها توفیق و برکت عنایت می نماید و در قبال کار خیرخواهانه از هیچکس توقع اجر و پاداش ندارند.

معاون دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور بیان نمود: خیر با کار نیک خود فرهنگ سازی کرده و باعث رواج کارهای خیرخواهانه می شود.

دکتر دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان مشارکت بین بخشی را یکی از اصول مهم مراقبت های اولیه سلامت دانست و تاکید کرد: آحاد جامعه باید در بخش سلامت دخیل باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متولی بخشی از عوامل موثر برسلامت است و در بهترین شرایط 25 تا 30 درصد در تحقق بهداشت و سلامت جامعه نقش دارد.

وی ادامه داد: یکی از مولفه های توسعه در دنیا ارتقاء بخش سلامت است که نظام مقدس و دولت تدبیر و امید زحمات زیادی در ارتقای این بخش در کشور متقبل شده است.

طاهری فرماندار شهرستان گرمسار مطالبی در راستای پروژه های موفق در بخش سلامت و همکاری موثر دانشگاه علوم پزشکی استان در ارتقای سلامت این شهرستان بیان کرد.

فرماندار شهرستان گرمسار گفت: یکی از چالش های سلامت در شهرستان گرمسار بالا بودن آمار تصادفات جاده ای و بین شهری و تلفات جاده ای است که این امر مستلزم همکاری همه بخش ها و ارگان های دولتی و غیر دولتی است.

دکتر مشیری معاون اجتماعی دانشگاه نیز در خصوص سلامت، مشارکت و مسئولیت پذیری از منظر آموزه های دینی و ابعاد مختلف سلامتی  ( روانی ،اجتماعی، معنوی و جسمی ) توضیحاتی را بیان کرد.

معاون اجتماعی دانشگاه بیان داشت: اجتماعی شدن سلامت به عنوان یک ضرورت است نه یک انتخاب؛ با توجه به صنعتی شدن جوامع، بار بیماری ها تغییر کرده است و موضوعات مرتبط با سلامت جهانی شده است.

وی ادامه داد: مفهوم اجتماعی شدن سلامت، همکاری و همراهی مسئولانه و متعهدانه همه بخش های سلامت است.

سپس دکتر عرب آرادانی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گرمسار بیانیه مجمع را قرائت و همچنین از تعدادی خیر سلامت، دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد که در امر سلامت جامعه کوشا بودند، قدردانی شد.

سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧      /       ١٤:٣٢
تعداد نمایش خبر:251
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
عنوان
 
عنوان
 
نظرسنجی
شعار بهداشتي امسال بر چه موضوعي تاكيد دارد؟

تهديد مقاومت دارويي
پیشگیری از بیماری دیابت
سلامت مادران و كودكان
سلامت رواني و اجتماعي

مدیریت منابع
معاونت توسعه مدیریت و منابع
وزارت بهداشت
دبیرخانه کمیته نظام پیشنهادات
22580482 : کل بازدید 9198 : بازدید امروز 1.06 : زمان بارگزاری صفحه 2571700 : بازدید این صفحه 27 : بازدیدکنندگان آنلاين