صفحه اصلي > اخبار سازمان 
اخبار > برگزاری سومين جلسه كميته هم انديشي بين المللي سازي دانشگاه هاي كلان منطقه يك كشور
 


نسخه چاپي ارسال به دوست

برگزاری سومين جلسه كميته هم انديشي بين المللي سازي دانشگاه هاي كلان منطقه يك كشور

 

.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، سومين جلسه كميته هم انديشي بين المللي سازي دانشگاه هاي كلان منطقه يك كشور برگزار شد.

دکتر منوچهر صفری مدیر امور بین الملل دانشگاه با اعلام این خبر گفت: بین المللی شدن آموزش عالی امروزه به عنوان مهم ترین عامل تغییر در دانشگاه های کشورهای مختلف مطرح است و با توجه به اسناد بالادستی و تغییرات چند دهه گذشته لازم است که، دانشگاه‌های علوم پزشکی در رسالت‌ها، مأموریت‌ها، اهداف و کارکردهای خود بازنگری‌هایی داشته باشند و بین‌المللی‌سازی را به‌عنوان راهبردی استراتژیک در چشم‌اندازهای دانشگاهی بگنجانند تا از این راه بتوانند به گسترش وجهه بین‌المللی، صدور دانش و یافته‌های علمی، تبادلات دانشجویی، برطرف نمودن تنگناهای مالی و افزایش کیفیت آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کمک کند.

مدیر امور بین الملل دانشگاه ادامه داد: در این راستا با توجه به طرح تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی دانشگاه های کلان منطقه یک کشوری (سمنان، شاهرود، مازندران، گیلان، بابل و گلستان) را بر آن داشت تا در اجرایی شدن هر چه بهتر این طرح، فعالیت های مستمری داشته باشند.

وی افزود: در این راستا سومین جلسه کمیته هم اندیشی بین المللی سازی دانشگاه های کلان منطقه یک کشور روز یکشنبه پانزدهم مهر ماه با حضور مدیران امور بین الملل و مسئولین بسته های تحول بین المللی سازی دانشگاه های کلان منطقه یک کشوری در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان تشکیل و مقرر شد با تشکیل کارگروه تخصصی در کمیته مذکور و با توجه به پتانسیل های خوب هریک از دانشگاه های کلان منطقه یک کشور نسبت تدوین آیین نامه بومی سازی بین المللی سازی منطقه یک و همچنین به برگزاری برنامه های آموزشی اساتید، دانشجویان، دعوت از اساتید مجرب داخلی و خارجی، برگزاری المپیادهای ورزشی، فرهنگی، ارتباط با مراکز تحقیقاتی خارج از کشور، برگزاری کنفرانس های خارجی در کلان منطقه یک و ... اقدام شود.

دکتر صفری تاکید داشت: در گذشته بین المللی سازی فعالیتی انفرادی تلقی می شد و امید است با همسو بودن و همت تک تک اساتید و کارکنان و دانشجویان دانشگاه های کلان منطقه یک ،دانشجویانی تربیت نماییم که صلاحیت های بین اللملی، فهم شرایط جهانی و گسترش ارتباطات بین المللی را دارا باشند.

سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧      /       ٠٧:١٩
تعداد نمایش خبر:52
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
عنوان
 
عنوان
 
نظرسنجی
شعار بهداشتي امسال بر چه موضوعي تاكيد دارد؟

تهديد مقاومت دارويي
پیشگیری از بیماری دیابت
سلامت مادران و كودكان
سلامت رواني و اجتماعي

مدیریت منابع
معاونت توسعه مدیریت و منابع
وزارت بهداشت
دبیرخانه کمیته نظام پیشنهادات
22580442 : کل بازدید 9158 : بازدید امروز 0.97 : زمان بارگزاری صفحه 2571689 : بازدید این صفحه 12 : بازدیدکنندگان آنلاين