صفحه اصلي > اخبار سازمان 
اخبار > همایش آشنایی و مبارزه با بیماری " ایدز " در شهرستان دامغان برگزار شد.
 


نسخه چاپي ارسال به دوست

همایش آشنایی و مبارزه با بیماری " ایدز " در شهرستان دامغان برگزار شد.

 

.

 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛

به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان و به مناسبت هفته اطلاع رسانی ایدز همایش آشنایی و مبارزه با بیماری ایدز در سالن اجتماعات شهید صرفی اداره ی بهزیستی این شهرستان برگزار شد.

دکتر پور محمدی معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان ضمن تبریک هفته وحدت، روز جهانی داوطلب و گرامی داشت هفته ی اطلاع رسانی ایدز بیان کرد: رکن انکار ناپذیر موفقیت برنامه‌های بهداشتی کشور اتکا به کمک مردم است و استفاده از داوطلبان سلامت در سطح شهرستان منجر به بهبودی شاخص های بهداشتی شده و می توان از این ظرفیت ایجاد شده در راستای آموزش بیماری ایدز نیز استفاده نمود.

در ادامه این همایش، دکتر رهبر مدیر گروه بیماریهای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سمنان، آموزش های لازم در راستای بیماری ایدز، تاریخچه این بیماری در ایران و جهان، آخرین آمار و شاخص های کشور، راه های انتقال، علائم بیماری، راه های پیشگیری و کنترل آن، لزوم افزایش آگاهی جوانان در آسیب های اجتماعی و رابطه آن با بیماری توضیحات مبسوطی ارائه نمود.

مدیر گروه بیماریهای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سمنان، با بیان اینکه موج سوم اپیدمی و فراگیری ایدز در کشور در حال شکل گیری است، گفت: کنترل و پیشگیری این بیماری تا حدود زیادی از طریق اهتمام و آموزش بیشتر عموم مردم میسر خواهد بود.

وی با اشاره به این که تعداد کمی از افراد از راه های انتقال ایدز و همچنین بیماری خود اطلاع دارند، افزود: مراکز مشاوره بیماری های رفتاری در سطح کشور و در دامغان، به ارائه ی خدمات مشاوره ای و انجام آزمایش کاملاً رایگان و سریع ایدز پس از مشاوره و به صورت صددرصد محرمانه، می پردازد.بیماران مبتلا به ایدز از نظر حقوق شهروندی و احساسات بشری هیچ تفاوتی با سایر افراد جامعه ندارند و اگر مبتلایان به ایدز درست تحت درمان قرار گیرند می‌توانند مانند یک انسان معمولی زندگی کنند. درمان این افراد در مراکز بهداشت به صورت رایگان ارائه می گردد.

 ایشان با بیان این که آمار این بیماری در غرب رو به کاهش است، افزود: دلیل عمده ی کاهش این بیماری در غرب در طی سال های اخیر با توجه به آگاه سازی و آموزش هر چه بیشتر خانواده‌ها و مردم از روش‌های ابتلا به ویروس ایدز است.

 دکتر رهبر در آخر اظهار امیدواری نمود که با افزایش آگاهی جامعه به اهداف جهانی کنترل HIVکه با عنوان 90-90-90 بنا شده است دست یابیم. این اهداف شامل شناسایی بیش از 90 درصد مبتلایان به عفونت، تحت درمان قرار گرفتن 90 درصد افراد شناسایی شده در درمان با ثبات و پایین بودن بار ویروسی کمتر از دویست در 90 درصد افراد تحت درمان تا سال 2020 می باشد.

 

چهارشنبه ١٥ آذر ١٣٩٦      /       ٠٩:٤١
تعداد نمایش خبر:234
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
عنوان
 
عنوان
 
نظرسنجی
شعار بهداشتي امسال بر چه موضوعي تاكيد دارد؟

تهديد مقاومت دارويي
پیشگیری از بیماری دیابت
سلامت مادران و كودكان
سلامت رواني و اجتماعي

مدیریت منابع
معاونت توسعه مدیریت و منابع
وزارت بهداشت
دبیرخانه کمیته نظام پیشنهادات
21440007 : کل بازدید 8959 : بازدید امروز 0.38 : زمان بارگزاری صفحه 2478877 : بازدید این صفحه 11 : بازدیدکنندگان آنلاين