صفحه اصلي > اخبار سازمان 
اخبار > معرفی مادر نمونه شاغل و موفق در امر شیردهی مرکز بهداشت شهرستان دامغان
 


نسخه چاپي ارسال به دوست

معرفی مادر نمونه شاغل و موفق در امر شیردهی مرکز بهداشت شهرستان دامغان

 

.

 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛

مرکز بهداشت شهرستان دامغان به مناسبت فرارسیدن هفته جهانی شیر مادر با شعار" قوی وباهوش با شیرمادر " در یک حرکت نمادین و تشویقی اقدام به معرفی مادر نمونه شاغل و موفق در امر شیردهی نمود.

ذوالفقاری کارشناس بهداشت خانواده مرکز بهداشت شهرستان گفت: خانم شهین شجاع نیا مراقب سلامت مرکز خدمات جامع سلامت قمربنی هاشم، بصورت مستمر و پیگیر و با ایمان قوی به قانون تغذیه انحصاری با شیرمادر تا شش ماهگی و به عنوان کسی که درسال های قبل مادران زیادی را تشویق به شیردهی نموده بود ، اراده و عزم راسخ خود را به تغذیه با شیرمادر برای فرزندان دو قلویش جزم نمود و با کمک همسر و خانواده توانست کودکانش را فقط با شیرمادر تغذیه نماید.

قسمتی از دل نوشته های خانم شجاع نیا : شنیدن صدای گریه هردو نوزادم زیباترین ترانه زندگی ام بود وبا خود احساس مسئولیت و اینکه وجودم حیات بخش زندگی فرد دیگری است را به همراه داشت ."خدایا سلامتی خانواده و یک دوران شیردهی خوب برای حفظ سلامتی هرچه بیشتر هر دو فرزندم را به من عطا کن. اشتیاق و ایمان به شیرمادر با وجود سختی های جسمی بسیار پس از زایمان و القای افکار منفی اکثر افراد در عدم کفایت شیرمادر باز هم مانعی برای ادامه راهم نبود. استفاده از تجارب مفید و به روز مادر بزرگ همسرم و اعتماد همسرم به من دربحث اطلاعات علمی و عملی شیرمادر و همراهی مادر عزیزم در کارهای منزل و نگهداری از دلبندانم کمک شایانی جهت ادامه شیردهی موفق فرزندانم بود.

شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٦      /       ٠٧:٥٠
تعداد نمایش خبر:455
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
عنوان
 
عنوان
 
نظرسنجی
شعار بهداشتي امسال بر چه موضوعي تاكيد دارد؟

تهديد مقاومت دارويي
پیشگیری از بیماری دیابت
سلامت مادران و كودكان
سلامت رواني و اجتماعي

مدیریت منابع
معاونت توسعه مدیریت و منابع
وزارت بهداشت
دبیرخانه کمیته نظام پیشنهادات
20453561 : کل بازدید 3646 : بازدید امروز 0.39 : زمان بارگزاری صفحه 2357993 : بازدید این صفحه 14 : بازدیدکنندگان آنلاين